10 skutecznych porad, jak pozbyć się zaskórników

Inne

Kto nie chce pozbyć się zaskórników? Większość dziewczyn zmaga się z tym problemem przez całe życie. Muszą używać tak wielu produktów, aby pozbyć się problemu, ale niestety te produkty nie działają dobrze.

Muszą używać różnego rodzaju kremów, maści, peelingów, maseczek do twarzy itp. aby pozbyć się tego problemu. Należy więc wymienić kilka wskazówek, które ułatwią proces pozbywania się zaskórników.

1. Zrób peeling

Zrób mieszankę z sody oczyszczonej, cukru i soli. Dodaj trochę wody i dobrze wymieszaj. Nałóż ten peeling na twarz i szyję, pozostaw go na 15 do 20 minut, a następnie spłucz wodą.

2. Weź ciepły prysznic

Weź ciepły prysznic, aby otworzyć pory i uczynić skórę zdrową i miękką. Jeśli Twoja skóra jest sucha, możesz również użyć pary, aby otworzyć pory.

3. Weź kąpiel

Biorąc kąpiel jest doskonałym sposobem na pozbycie się zaskórników, ale zajmie to około 2 do 3 dni. Ważne jest, aby utrzymać skórę czystą i suchą, ponieważ nie chcemy, aby bakterie znalazły się na skórze.

4. Użyj leczenia trądziku

Korzystanie z leczenia trądziku jest doskonałym sposobem na pozbycie się zaskórników, ale musisz upewnić się, że użyłeś odpowiedniego leczenia. Niektóre z powszechnych zabiegów na trądzik obejmują nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy i Retin-A.

5. Używaj delikatnego środka czyszczącego

Delikatny środek czyszczący jest najlepszym sposobem na oczyszczenie twarzy, ale nie jest to jedyny sposób na pozbycie się zaskórników. Możesz również zrobić pastę używając sody oczyszczonej i soku z cytryny. Po zrobieniu pasty delikatnie masuj twarz, a następnie spłucz ją wodą.

6. Użyj tonera

Toner jest najlepszym sposobem na pozbycie się zaskórników, ale bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiedni toner. Najpopularniejsze rodzaje tonerów to aloes, woda różana i gliceryna.

7. Użyj maski do twarzy

Istnieje wiele masek do twarzy dostępnych na rynku, ale lepiej jest zrobić domową maskę do twarzy. W tym przypadku trzeba wymieszać trochę mleka i jogurtu. Nałóż ją na twarz i pozwól jej pozostać przez 10 do 15 minut. Następnie spłucz ją letnią wodą.

8. Użyj peelingu

Peeling to świetny sposób na pozbycie się zaskórników, ale musisz się upewnić, że użyłeś odpowiedniego. Możesz zrobić mieszankę z sody oczyszczonej, miodu i oliwy z oliwek. Następnie wyszoruj nią swoją twarz i szyję.

9. Użyj miodu

Miód jest najlepszym sposobem na pozbycie się zaskórników. Możesz zmieszać odrobinę miodu z olejkiem migdałowym i nałożyć go na twarz.

10. Używaj octu jabłkowego

Ocet jabłkowy z cydru jest najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się