6 najlepszych restauracji z kuchnią litewską, które powinieneś odwiedzić

Kuchnia

Kuchnia to najlepszy sposób na podkreślenie ogólnego smaku potraw. Kuchnia litewska jest znana na całym świecie ze względu na swoje bogactwo i różnorodność.

Wszyscy wiemy, że pojedynczy posiłek nie może nas całkowicie zadowolić, więc tutaj prezentujemy Ci 6 najlepszych restauracji kuchni litewskiej, które warto odwiedzić.

6. Caffeina

Caffeina to najlepsze miejsce dla miłośników kuchni litewskiej. Ich menu składa się z różnych potraw, ale głównie serwują swoją specjalność, która nazywa się “Kolduna”. Kolduna jest tradycyjnym litewskim daniem, które podaje się jako starter lub przystawkę.

Serwują pyszne jedzenie, ale jest ono dość drogie w porównaniu z innymi restauracjami z kuchnią litewską. Możesz więc czuć się rozczarowany, ale mimo to musisz ją odwiedzić.

5. Mielų sala

Mielų Sala to najbardziej znana litewska restauracja. Znajduje się w centrum Wilna i słynie z serwowania różnych rodzajów kuchni litewskiej.

Można tu skosztować ulubionych potraw takich jak “Sokas”, “Červenčiojusių karšto ir cepeliai”, “Kropliuotė”, “Pelniai” i wiele innych. Specjały restauracji są bardzo znane na całym świecie.

4. Laisvės pasaulyje

Laisvės Pasaulyje to najbardziej znana restauracja z kuchnią litewską, która słynie ze wspaniałego smaku i jakości. Znajduje się ona w mieście Kowno.

Jeśli chcesz cieszyć się najlepszym jedzeniem, to musisz odwiedzić tę restaurację. Będziesz zachwycony smakiem potraw. Najlepszą rzeczą w tej restauracji jest to, że można znaleźć prawie wszystkie odmiany żywności, które są znane na Litwie.

3. Cinis

Cinis to trzecia najbardziej znana restauracja z kuchnią litewską, która znajduje się w stolicy Litwy – Wilnie. Jest to najlepsze miejsce dla tych, którzy kochają dobre jedzenie.

Restauracja słynie ze smacznego jedzenia i pysznego wina. Ma ogromną liczbę klientów i jest jedną z najczęściej odwiedzanych restauracji na Litwie.

2. Aukso

Aukso to druga najbardziej znana restauracja z kuchnią litewską, która znajduje się w mieście Kłajpeda. Najbardziej znane dania to: “Kūkūnu aramė”, “Gulbene”, “Draugieji saldainiai” i wiele innych.

Jest to znana restauracja, która serwuje smaczne i zdrowe jedzenie. Jest to jedno z najlepszych miejsc na rodzinne posiłki.

1. Balsas

Balsas to najbardziej znana restauracja z kuchnią litewską, która znajduje się w stolicy Litwy – Wilnie. Tutaj.